G2R-1A-E-ASI-DC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
G2R-1A-E-ASI-DC24
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Auf Lager : 91
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 21.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.1 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VDC
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC