G2R-24-DC48
Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
G2R-24-DC48
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 4A 48V
Auf Lager : 346
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 4 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 11.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 4.17 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 7.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 33.6 VDC