G2R-2A4-AC12
Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
G2R-2A4-AC12
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPST 4A 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 4 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 65 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 9.6 VAC