G5LE-1A-SDC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
G5LE-1A-SDC24
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Auf Lager : 1156
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series G5LE
Operate Time 10 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC