GC330A36-C4P
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
GC330A36-C4P
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
BATT CHARGER DESKTOP 40.8V 6.4A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Termination Style Rectangular Connector
Charge Current - Max 6.4A
Number of Cells 1
Approval Agency CB, CE, cULus, GS
Battery Cell Size 36V
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 8.66" L x 3.74" W x 1.81" H (220.0mm x 95.0mm x 46.0mm)
Product Status Active
Weight 1250 g
Voltage - Nominal 40.8V
Series GC330
Type Desktop
Charge Time -
Battery Chemistry Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max 326.4W
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features LED Indicator
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC