GEC17DRES-S93
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
GEC17DRES-S93
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 34
Color Black
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Read Out Dual
Contact Finish Tin
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 17
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)