Zuhause / TVS Diodes / GG040205100N2P
minImg
GG040205100N2P
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
GG040205100N2P
Hersteller:
KYOCERA AVX
Paket:
0402 (1005 Metric)
Beschreibung:
TVS DIODE 5VWM 12VC 0402
Auf Lager : 209450
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 10pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 96W
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Series GiGUARD
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12V
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V