GLCR2012T470M-HC
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
GLCR2012T470M-HC
Hersteller:
TDK Corporation
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 170MA 2.4 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 70mA
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.4Ohm
Inductance 47 µH