GLM75-15G
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
GLM75-15G
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 15V 75W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.00" L x 4.25" W x 1.30" H (177.8mm x 108.0mm x 33.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5 A
Series GLM75 (75W)
Power (Watts) 75W
Type Open Frame
Efficiency 78%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC