GM1235PFV2-8.GN
Sunon Fans
Produkt-Nr.:
GM1235PFV2-8.GN
Hersteller:
Sunon Fans
Beschreibung:
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 6.5 CFM (0.182m³/min)
Noise 22.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.040A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 4.5 ~ 13.8VDC
RPM 7500 RPM
Mfr Sunon Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features -
Width 10.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.120 in H2O (29.9 Pa)
Bearing Type Vapo-Bearing™
Approval Agency CE, CUR, TUV, UL
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 35mm L x 35mm H
Weight 0.023 lb (10.43 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series MagLev® GM
Power (Watts) 500 mW