GP55-5620-FTW
RCD Components
Produkt-Nr.:
GP55-5620-FTW
Beschreibung:
RES 562 OHM 1% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 160°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 562 Ohms
Series GP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W