GQM2195G2E5R2BB12D
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
GQM2195G2E5R2BB12D
Beschreibung:
CAP CER 5.2PF 250V X8G 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X8G
Product Status Active
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 5.2 pF