GR731AW0BB273KW01D
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
GR731AW0BB273KW01D
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
CAP CER 0.027UF 350V 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GR7
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.027 µF