GREC024SBSN-M89RC
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
GREC024SBSN-M89RC
Beschreibung:
CONN HEADER SMD R/A 24POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.138" (3.50mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Discontinued at Digi-Key
Mfr Sullins Connector Solutions
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Board or Cable
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C