GRM188C71A475ME11D
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
GRM188C71A475ME11D
Beschreibung:
CAP CER 4.7UF 10V X7S 0603
Auf Lager : 4254
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4.7 µF