GRM188C81E474MA12D
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
GRM188C81E474MA12D
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 25V X6S 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X6S
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.47 µF