GRM55RR72A474KA01L
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
GRM55RR72A474KA01L
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 100V X7R 2220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.47 µF