GSE10-P1111
SICK, Inc.
Produkt-Nr.:
GSE10-P1111
Hersteller:
SICK, Inc.
Beschreibung:
PHOTOELECTRIC SENSORS
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Ingress Protection IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 1574.803" (40m)
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Sensing Method Through-Beam
Light Source Red (625nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series G10
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr SICK, Inc.
Cable Length 78.74" (2m)