GX02YD104KAT2
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
GX02YD104KAT2
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series GX02
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF