GXE600-24/A
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
GXE600-24/A
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Product Status Active
Efficiency 95%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.00" L x 5.00" W x 1.61" H (254.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 25 A
Series GXE600 (600W)
Power (Watts) 600W