H60030-2PR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
H60030-2PR
Beschreibung:
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
Benutzer handbuch
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal, Pressure Plate
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.813" Dia x 5" L (20.65mm x 127mm)
Series H600
For Use With/Related Products Class H(K), Class R Fuses
Voltage 600V