HATF902AEAC120-ISN
Hasco Relays
Produkt-Nr.:
HATF902AEAC120-ISN
Hersteller:
Hasco Relays
Beschreibung:
RELAY SPST 40A 120V
Auf Lager : 100
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 20
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 40 mA
Mounting Type Through Hole
Must Release Voltage 12 VAC
Product Status Active
Contact Form SPST
Seal Rating Sealed - Fully
Coil Insulation Class F
Series HAT902
Operate Time 15 ms
Contact Material Silver Alloy
Mfr Hasco Relays
Coil Voltage 120VAC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 96 VAC