HBC06DRTI-S93
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
HBC06DRTI-S93
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 12
Color Blue
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Contact Type Full Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 6
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)