HC0805CG101F201
Meritek
Produkt-Nr.:
HC0805CG101F201
Hersteller:
Meritek
Beschreibung:
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series HC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 100 pF