HC2E-HTM-DC48V-F
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
HC2E-HTM-DC48V-F
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 48V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style Plug In, 8 Pin
Coil Current 18.5 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 2.6 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 38.4 VDC