HC4D-HL-DC100V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
HC4D-HL-DC100V
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 100V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style Plug In, 14 Pin
Coil Current 10 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 10 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 10 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 100VDC
Must Operate Voltage 80 VDC