HC4D-HP-DC110V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
HC4D-HP-DC110V
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 110V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 10 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 10 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 11 VDC
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 88 VDC