HC4D-L-DC100V-D
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
HC4D-L-DC100V-D
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 100V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style Plug In, 14 Pin
Coil Current 10 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 10 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 10 VDC
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 100VDC
Must Operate Voltage 80 VDC