HC4ED-HTM-DC24V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
HC4ED-HTM-DC24V
Beschreibung:
RELAY GEN PURP 4PDT 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style Plug In
Coil Current 37 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 650 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Coil Insulation -
Series HCE
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC