Zuhause / Crystals / HCM4910000000BBIT
minImg
HCM4910000000BBIT
Citizen Finedevice Co Ltd
Produkt-Nr.:
HCM4910000000BBIT
Beschreibung:
CRYSTAL 10.0000MHZ 16PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 16pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series HCM49
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 10 MHz