HCMP06C12-C30
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
HCMP06C12-C30
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
CBL CLIP WIRE SADDLE BLACK ARROW
Benutzer handbuch
Color Black
Panel Hole Size 0.248" ~ 0.283" (6.30mm ~ 7.20mm)
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Arrowhead, Winged
Material Flammability Rating -
Product Status Obsolete
Type Attributes Side Entry, Webbed
Screw Size -
Series -
Type Clip, Wire Saddle
Panel Thickness 0.024" ~ 0.118" (0.60mm ~ 3.00mm)
Length 0.795" (20.19mm)
Mfr Panduit Corp
Height 0.618" (15.70mm)
Features Heat Stabilized
Bundle Center to Mounting Center -
Package Bulk
Width 0.394" (10.00mm)
Material Thickness -
Adhesive -
Opening Size 0.236" ~ 0.472" (6.00mm ~ 12.00mm)