HDC100A160H
Sensata-Crydom
Produkt-Nr.:
HDC100A160H
Hersteller:
Sensata-Crydom
Beschreibung:
RELAY SSR CONTACTOR DC 160A
Benutzer handbuch
Load Current 160 A
Termination Style Stud
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 7 ~ 72V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series HDC
Package / Case Hockey Puck
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 140VAC