HEP-100-24A
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
HEP-100-24A
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 96W
Auf Lager : 60
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -55°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.75 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4 A
Series HEP-100 (100W)
Power (Watts) 96W
Type Enclosed
Efficiency 93%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, IP65, PFC, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC