HEP-185-24A
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
HEP-185-24A
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 187W
Auf Lager : 399
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -55°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.75 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.98" L x 2.68" W x 1.53" H (228.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 7.8 A
Series HEP-185 (185W)
Power (Watts) 187W
Type Enclosed
Efficiency 93.5%
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC