HEP-240-36A
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
HEP-240-36A
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 36V 241W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -55°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.75 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.61" L x 2.68" W x 1.53" H (244.2mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.7 A
Series HEP-240 (240W)
Power (Watts) 241W
Type Enclosed
Efficiency 93%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, IP65, PFC, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC