HEP-480-24A
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
HEP-480-24A
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 480W
Auf Lager : 295
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -55°C ~ 65°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.75 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.31" L x 4.92" W x 1.72" H (262.0mm x 125.0mm x 43.8mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 20 A
Series HEP-480 (480W)
Power (Watts) 480W
Type Enclosed
Efficiency 94%
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC