HEV2AN-P-DC12V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
HEV2AN-P-DC12V
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 12V
Auf Lager : 85
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Switching Voltage 1000VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 160 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 75 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series HE-V
Operate Time 30 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC