HEV2AN-P-DC15V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
HEV2AN-P-DC15V
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 15V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Switching Voltage 1000VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 128 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 117 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.75 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series HE-V
Operate Time 30 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 15VDC
Must Operate Voltage 10.5 VDC