HIP1011ECA-T
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
HIP1011ECA-T
Paket:
28-SSOP/QSOP
Beschreibung:
IC HOT PLUG CTRLR PCI 28SSOP
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Applications CompactPCI™
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 5.3 mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SSOP/QSOP
Internal Switch(s) Both
Current - Output (Max) 100mA, 500mA
Series -
Type Hot Plug Controller
Package / Case 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Number of Channels 8
Voltage - Supply 10.8V ~ 13.2V