HJ2-DC110V-D
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
HJ2-DC110V-D
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 110V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style Plug In
Coil Current 10 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 11 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HJ
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 88 VDC