HJ4-AC240V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
HJ4-AC240V
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 240V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In
Coil Current 5.6 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 72 VAC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HJ
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 192 VAC