HL2-L-DC24V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
HL2-L-DC24V
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC - Nom
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 37 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 650 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HL
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC