HPX100GD
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
HPX100GD
Beschreibung:
SENSOR 100PSIG 0.1" .06V
Benutzer handbuch
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Applications Board Mount
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size Male - 0.1" (2.49mm) Tube
Port Style Barbless
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Pressure Type Vented Gauge
Supplier Device Package -
Series HPX
Accuracy ±0.3%
Package / Case 6-DIP Module
Voltage - Supply 3V ~ 10V
Output 0 mV ~ 60 mV (3V)