HSP-150-3.8
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
HSP-150-3.8
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 3.8V 114W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 3.8V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.66" L x 2.44" W x 1.26" H (220.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 30 A
Series HSP-150 (150W)
Power (Watts) 114W (152W Forced Air)
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 88%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC