HSTTV25-D10
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
HSTTV25-D10
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
HEATSHRINK 1/4" X 500' WHITE
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 0.125" (3.18mm)
Shrink Temperature 90°C
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color White
Recovered Wall Thickness 0.025" (0.64mm)
Material Polyolefin (PO), Irradiated
Product Status Obsolete
Series HSTTV
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 500.0' (152.4m)
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.250" (6.35mm)