HT06CN472KN
KEMET
Produkt-Nr.:
HT06CN472KN
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series HTHP LDD Indust C0G HT200C
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 4700 pF