HT50V4R7MTR-2.5
Meritek
Produkt-Nr.:
HT50V4R7MTR-2.5
Hersteller:
Meritek
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL TH
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series HT
Package / Case Radial, Can
Mfr Meritek
Capacitance 4.7 µF