HVCB0603FKC100K
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
HVCB0603FKC100K
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 100K OHM 1% 0.06W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.79mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 100 kOhms
Series HVC
Power (Watts) 0.06W