HVCB0805FKC11M0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
HVCB0805FKC11M0
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 11M OHM 1% 1/5W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 11 MOhms
Series HVC
Power (Watts) 0.2W, 1/5W