HVCB1206DTC150M
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
HVCB1206DTC150M
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 150M OHM 0.5% 1/3W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 150 MOhms
Series HVC
Power (Watts) 0.333W, 1/3W